Dyrektor ds. Controllingu

Poziom stanowiska:

Kadra zarządzająca

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2024-05-18

Spółka:

TAURON Polska Energia S.A.

Umowa:

Docelowo umowa na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TPE/RT/2024/4

Wymagania:

  • Od kandydatów oczekujemy:

    • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: finanse, rachunkowość, ekonomia lub pokrewne)
    • min. 5-letniego doświadczenia zawodowego w controllingu lub obszarach pokrewnych
    • doświadczenia w pracy na stanowisku kierowniczym (preferowana znajomość pracy w złożonych strukturach organizacyjnych)
    • umiejętności skutecznego raportowania i prezentowania wyników finansowych oraz współpracy z zespołem zarządzającym
    • doświadczenia we wdrażaniu narzędzi biznesowych lub systemów ERP
    • znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (min. B2)

Zakres obowiązków:

    • ścisła współpraca z CFO w zakresie raportowania wyników finansowych do Zarządu
    • kreowanie standardów w zakresie planowania działalności oraz rozliczania realizacji planów i celów w Grupie TAURON
    • wyznaczanie kierunków i wskazywanie inicjatyw biznesowych w celu optymalizacji wyników finansowych i płynności finansowej Grupy TAURON
    • monitorowanie kluczowych wskaźników finansowych i wskazywanie obszarów do dalszego rozwoju
    • nadzór nad procesem planowania oraz testowania wartości aktywów w Grupie TAURON, ocena możliwości inwestycyjnych i ryzyka finansowego
    • monitorowanie skuteczności wprowadzonych zmian i dostosowanie kierunków działania
    • zapewnienie skutecznej migracji i adaptacji nowych narzędzi
    • wdrożenie rozwiązań BI oraz innych narzędzi wspierających controlling
    • kierowanie obszarem controllingu, zapewnienie efektywnej współpracy

Oferujemy:

    • pracę w jednej z największych Grup Kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce, w centralnej spółce - TAURON Polska Energia S.A. w Katowicach
    • realny wpływ na strategię biznesową firmy
    • możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej
    • pakiet benefitów Pracowniczych (m. in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie PZU, karta sportowa MULTISPORT, Pracowniczy Program Emerytalny, ekwiwalent za korzystanie z energii elektrycznej, dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka)
    • samochód służbowy
    • atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
    • dofinansowanie udziału w konferencjach, szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, nauce języka obcego
    • program wdrożeniowy
    • otwarte, nastawione na rozwój, przyjazne środowisko pracy