Jeż MegaZwierz

Pomagamy kolczastym zwierzakom i edukujemy jak się nimi opiekować.

Kilka lat temu TAURON ogłosił konkurs dla swoich pracowników, w którym szukano pomysłów na wsparcie społeczności lokalnych. Piotr Gleńsk ze spółki TAURON Dystrybucja zgłosił swoją niecodzienną propozycję – chciał budować domki dla jeży, które przechodzą rehabilitację w jego domu. Dziś, propozycja pracownika TAURONA materializuje się w ogrodach i parkach południowej Polski.

Jeż to najbliższy przyjaciel człowieka żyjący na wolności. Nocą tuptają przez ogrody, parki i ogródki działkowe. Jeż, choć jest bardzo pożyteczny, nie zawsze może być z ludzkiego sąsiedztwa zadowolony. TAURON prowadzi cykl lekcji pokazowych, wspartych działaniami na portalach społecznościowych, które przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i sposobach pomocy jeżom.

Domki dla Jeża MegaZwierza

Dzięki projektowi „Jeż MegaZwierz” już ponad pięćdziesiąt jeży odzyskało zdrowie i wróciło na wolność. W ostatnich latach TAURON fundował specjalistyczne domki i przeprowadził wiele działań promujących ochronę tych niezwykłych zwierząt. Firma regularnie prowadzi kampanie informacyjne, organizuje lekcje w szkołach uwrażliwiające dzieci i młodzież na dbałość o środowisko.

Za sprawą TAURONA powstało już kilka schronisk w których te zwierzęta będą umieszczane po rekonwalescencji. Specjalne budowle lokowane są w bezpiecznych i odludnych miejscach. Ich konstruktorem, pomysłodawcą i budowniczym jest oczywiście Piotr Gleńsk – pracownik TAURONA.

Projekt jest częścią Zielonego Zwrotu TAURONA, czyli strategii firmy zakładającej dynamiczne inwestycje w energetykę odnawialną.