TAURON Junior Cup

Dbamy o rozwój w duchu sportowej rywalizacji

TAURON Junior Cup to inicjatywa organizowana w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”. Aktywizujemy dzieci w wieku szkolnym, wspierając młodzieżowy sport w wielu dyscyplinach, m.in.: piłce ręcznej i siatkówce.

Kierując się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wpływem, jaki wywieramy na otoczenie, angażujemy się we współpracę z podmiotami zewnętrznymi, których celem jest szeroko pojęte wsparcie społeczności lokalnych oraz rozwój dzieci i młodzieży. Do takich podmiotów należy zaliczyć liczne kluby sportowe, które prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży, mają duży wpływ na ich rozwój w duchu pozytywnej, sportowej rywalizacji.

TAURON Junior Cup to turniej, który na stałe wpisał się do kalendarza największych wydarzeń sportowych w kraju, zrzeszając każdorazowo tłumy adeptów sztuki piłkarskiej.

Każdego roku zapraszamy do udziału dzieci i młodzież z lokalnych klubów sportowych zlokalizowanych w województwach: śląskim, dolnośląskim, opolskim oraz małopolskim. W poprzednich edycjach o miejsce na podium walczyło około 1000 młodych piłkarzy!

Rozgrywki odbywają się w formie turniejów eliminacyjnych. Podczas Wielkiego Finału, rozgrywanego z okazji Święta Niepodległości, na deskach krakowskiej TAURON Areny o zwycięstwo walczy 8 najlepszych drużyn.

Dlaczego jeszcze warto spróbować swoich sił w turnieju TAURON Junior Cup? Dla wszystkich drużyn biorących udział w finale turnieju czekają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe medale.

TAURON Junior Cup 2019

W drugiej edycji turnieju, o zwycięstwo ponownie rywalizowało aż 100 drużyn - łącznie 1000 młodych piłkarek i piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. W krakowskim finale, drużyny w swoich kategoriach wiekowych rywalizowały w systemie ligowym, czyli "każdy z każdym". Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozegrały dziesięciominutowe mecze.

Rozgrzewka z mistrzem

Gościem specjalnym finału turnieju był Jerzy Dudek, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i zwycięzca Ligi Mistrzów z 2005 roku. Były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt przeprowadził z młodymi sportowcami rozgrzewkę. (zdjęcie z Dudkiem)

Drużyny z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej wyjechali z Krakowa z pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami pieniężnymi od 5 do 15 tysięcy złotych. Ponadto zwycięzcy z rocznika 2010 otrzymali nagrodę specjalną – wyjazd na obóz szkoleniowy na Maltę.

Zobacz relację z II edycji turnieju!

Zwycięzcy TAURON Energetyczny Junior Cup 2019

Zwycięzcy TAURON Energetyczny Junior Cup 2019

Z rocznika 2010:

I miejsce: Akademia Piłkarska LIMANOVIA

II miejsce: Klub Sportowy Zakopane

III miejsce: MUKP Dąbrowa Górnicza

Z rocznika 2011:

I miejsce: Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze

II miejsce: Akademia Piłkarska LIMANOVIA

III miejsce: MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1

Z rocznika 2012:

I miejsce: Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle,

II miejsce: Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze

III miejsce: UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY


Pierwsza edycja

W ramach pierwszej edycji TAURON Junior Cup, o energetyczny puchar po raz pierwszy rywalizowało aż 1 000 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. W trzech eliminacyjnych rozgrywkach, zorganizowanych kolejno w Krakowie, Dąbrowie Górniczej i Wrocławiu zagrało łącznie 100 drużyn - 40 z województwa małopolskiego i po 30 z województw śląskiego i dolnośląskiego.

Zobacz wspomnienie z pierwszej odsłony TAURON Junior Cup!

Do rywalizacji w Wielkim Finale, rozgrywanym w krakowskiej TAURON Arenie, stanęły 24 piłkarskie ekipy z południowej Polski. Najlepsze w swoich kategoriach wiekowych okazały się zespoły GLKS Rudawy, KS Zakopane i Zaborze Zabrze. Zwycięskie kluby otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe.

Galeria