Partner Iskierki

Pomagamy podopiecznym Fundacji

Dzięki współpracy pomiędzy TAURONEM a Fundacją ISKIERKA zrealizowaliśmy wiele prospołecznych przedsięwzięć. O części z nich możesz przeczytać poniżej.

Odnawiamy szpitale

Prace remontowo-modernizacyjne w szpitalach to część działań realizowanych przy wsparciu TAURONA. Od kilku lat wspieramy działania społeczne fundacji na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Fundacja przy wsparciu TAURONA przeprowadziła prace modernizacyjne, poprawiające funkcjonalność na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii. Zaaranżowano nową, większą i bardziej funkcjonalną kuchnię dla rodziców w dawnym pokoju psychologa. Utworzono gabinet USG w dawniej kuchni dla rodziców, a także pokój rehabilitacji w dawnym gabinecie USG. Dodatkowo powiększono świetlicę i zreorganizowano nowe pomieszczenie na sprzęt medyczny. Zaś w miejscu dawnej pracowni przygotowywania cytostatyków utworzone zostały nowy pokój psychologa i aneks pielęgniarski. W łazienkę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami doposażona została też nowa sala pobytu dziennego. Dodatkowo rozbudowano apteczkę oddziałową i zmodernizowano punkt wydawania wypisów i rozmów z rodzicami.

W drugim skrzydle IV piętra Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zmodernizowano salę dla pacjentów z pełnym węzłem sanitarnym, wyremontowano łazienkę dla pacjentów, zorganizowano apteczkę dla Oddziału Neurochirurgii w miejscu dawnego korytarza, udało się również zmodernizować pomieszczenie socjalne dla pielęgniarek Oddziału Neurochirurgii, wyremontowano też łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, doposażono gabinety lekarskie.

W Gliwicach, w Zakładzie Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii przeprowadzono adaptację pomieszczenia po dawnym punkcie rejestracji na potrzeby poczekalni pod nazwą „Świat Dziecka” dla dzieci przyjeżdżających do Instytutu na naświetlania. Pomieszczenie zostało pomalowane wg projektu fundacji przy wsparciu wolontariuszy z firmy ACS Accounting & Corporate Services oraz wyposażone w meble i sprzęty. Wydzielenie pomieszczenia dla dzieci oraz jego bliskie sąsiedztwo z gabinetami zapewni lepszy komfort oczekiwania, zmniejszy stres małych pacjentów i podniesie bezpieczeństwo w Zakładzie Radioterapii, który jest obecnie największą i najnowocześniejszą tego typu jednostką w Polsce.

Alpiniści na dachu i świąteczny koncert

To zresztą niejedyna akcja TAURONA i Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jesienią, już w trakcie drugiej fali pandemii, zorganizowaliśmy wspólnie ze szpitalem wyjątkowe wydarzenie, podczas którego na linach z dachu budynku zjechali alpiniści z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego. Sportowcy przebrani w kostiumy zwierzaków, przez okna animowali zabawy z dziećmi przebywającymi na szpitalnych salach.

Dodatkowo, tuż przed świętami, pracownicy TAURONA zorganizowali dla dzieci koncert bożonarodzeniowych przebojów. Przed budynkiem oddziału pediatrycznego zabrzańskiego szpitala stanęła specjalna scena, z której popłynęły dźwięki największych świątecznych hitów. Więcej o świątecznych nagraniach naszych pracowników przeczytasz tutaj.

MegaMoc Pomagania

Współpraca z Iskierką ma swoje owoce również na innych płaszczyznach. Organizowaliśmy wspólnie bale karnawałowe, czy tematyczne pikniki integracyjne. Na podopiecznych każdorazowo czekało wiele atrakcji.

Z takich nieszablonowych prospołecznych działań należałoby wymienić chociażby akcję „MegaMoc dla medyków”. Z okazji Tłustego Czwartku, do pracowników Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafiło 800 pączków. Akcja była formą podziękowania dla medyków za ich poświęcenie i zaangażowanie w czasie pandemii.

Wcześniej, w ramach akcji #UwalniamyMegaMoc, pracownicy TAURONA odnawiali szpitalne sale i domy dziecka. Wolontariusze odmalowali i udekorowali pomieszczenia w placówkach na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego, a także dom dziecka w Opolu.