Współpraca z Fundacją GOPR

Wsparcie statutowej działalności Fundacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w tym również inicjatyw prospołecznych realizowanych w ramach Akademii GOPR, to naczelne założenie projektu współpracy Fundacji i firmy TAURON.

Wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz promowanie odpowiednich zachowań w górach i na stokach narciarskich są odpowiedzią na rosnącą z roku na rok liczbę wypadków wśród turystów.

W ramach współpracy z TAURONEM w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, planowane jest przeprowadzenie akcji edukacyjnych dla najmłodszych pod hasłem: ''Energia do działania z Ratownikiem GOPR''! Podczas zajęć, które prowadzone będą w szkołach i domach dziecka, ratownicy poruszą kwestie dotyczące między innymi bezpiecznego zachowania się w górach oraz udzielania pierwszej pomocy.

Współpraca doskonale wpisuje się w założenia Strategii zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON, a także w motto Grupy – „Nasza energia – Twoje bezpieczeństwo”. Dodatkowo zasięg działania GOPR pokrywa się z obszarem dystrybucyjnym Grupy TAURON w Polsce południowej, co jeszcze bardziej podkreśla spójność oraz zasadność partnerstwa.

Szereg akcji edukacyjnych prowadzonych wspólnie ma za zadanie poprawić poziom bezpieczeństwa na terenach górskich poprzez wzrost świadomości zagrożeń, które mogą czyhać na każdego turystę w zależności od aury i pory roku.

Odwiedź stronę Fundacji GOPR

Galeria zdjęć