KPT ScaleUp

KPT ScaleUp to prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny program akceleracyjny dla Startupów dysponujących rozwiązaniami dla przemysłu. Celem programu jest rozwój i wdrożenie rozwiązań wpisujących się w obszar Przemysłu 4.0. TAURON biorąc udział w programie przeanalizował ponad 200 rozwiązań zaprezentowanych przez startupy oraz przeprowadził 9 pilotaży.

Do programu poszukiwane są rozwiązania wpisujące się w obszary takie jak: Przemysł 4.0, Internet of Things (IoT), sztuczna inteligencja (AI), AR/VR, efektywność energetyczna, robotyzacja i automatyzacja procesów, a także cyfryzacja sprzedaży i obsługi klientów.

Uczestnicy programu mogą otrzymać dofinansowanie na realizację projektu pilotażowego, opiekę mentorską, wsparcie eksperckie oraz dostęp do potencjalnych klientów.

Przejdź do strony projektu

Korzyści z udziału w projekcie:

możliwość otrzymania finansowania do 50 tys. zł w postaci usług skierowanych na rozwój wiedzy i kompetencji zespołu oraz do 200 tys. zł na rozwój produktu lub technologii,

możliwość realizacji pilotaży u Partnerów Programu, czyli dużych przedsiębiorstwach (w tym TAURON) z możliwością wykorzystania ich infrastruktury,

trening kompetencji biznesowych dopasowany do indywidualnych potrzeb,

uzyskanie dostępu do potencjalnych klientów,

wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami w branży,

Do programu akceleracyjnego poszukiwane są:

zespoły posiadające co najmniej prototyp produktu lub usługi,

firmy zarejestrowane nie wcześniej niż 5 lat przed rozpoczęciem programu,

zespoły gotowe do zmian, których CEO czynnie zaangażuje się w programie,

firmy nienotowane na giełdzie, które nie dokonały jeszcze podziału zysków i nie zostały utworzone w wyniku połączenia podmiotów.

KPT ScaleUp jest realizowany w ramach rządowej inicjatywy ScaleUp, prowadzonej i współfinansowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Program rozpoczął się w styczniu 2019. Udział TAURON przewidywany jest do lipca 2021 roku.

Kontakt

Szczegółowe dane kontaktowe oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie:

https://scaleup.kpt.krakow.pl


logotypy