2019
 • Ireneusz Czulak – na co dzień Kierownik Sekcji Utrzymania Ruchu w elektrociepłowni w Czechowicach-Dziedzicach, po zwycięstwie w konkursie PRO Bono organizowanym w Grupie TAURON ruszył z cyklem spotkań na temat ciepła sieciowego z uczniami śląskich szkół.
2018
2017
 • Nieprzerwanie od 2013 r. TAURON Polska Energia wchodzi w skład RESPECT Index. W grudniu po raz piąty dołączył do grona spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie.
 • TAURON został laureatem Złotego Lauru „Super Biznesu”, ekonomicznego dodatku do „Super Expressu”. Prestiżową nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 25 października w Warszawie.
 • Wykłady, ćwiczenia, case studies symulacje i gry. W taki sposób pracownicy Grupy TAURON zdobywali wiedzę na temat wolontariatu pracowniczego oraz fundraisingu podczas szkoleń zorganizowanych we Wrocławiu i Katowicach.
 • Domy Pozytywnej Energii to konkurs organizowany dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON.
 • Już 34 szkoły podstawowe cieszą się salami dydaktycznymi do nauki przyrody, ufundowanymi przez TAURON.  
  Byczek TAURONEK wykonany z materiałów nadających się do recyklingu przyniósł szczęście kolejnym pięciu szkołom podstawowym, wyłonionym w VII edycji akcji „Sala Przyrody TAURON". 
 • Aż 12 dobrych praktyk realizowanych w minionym roku przez TAURON zostało opisanych w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”. Ogłoszenie raportu, publikowanego cyklicznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 15 lat, miało miejsce 30 marca br. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.
 • Studia podyplomowe, praktyki zawodowe, dodatkowe zajęcia dla studentów prowadzone przez pracowników TAURONA, czy udostępnianie sprzętu i dokumentacji technicznej mających wartość edukacyjną – to tylko niektóre z elementów aktywacji współpracy TAURON z kolejnymi, czołowymi polskimi ośrodkami akademickimi. Współdziałanie ma również na celu szeroką promocję zawodów szeroko związanych z energetyką.

2016
 • TAURON Polska Energia nieprzerwanie od 2013 r. wchodzi w skład RESPECT Index. W 2016 r. po raz czwarty z rzędu znalazł się wśród spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie. Ogłoszenie wyników jubileuszowej X edycji RESPECT Index tradycyjnie odbyło się 14 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • Akcja edukacyjna prowadzona przez TAURONA znalazła się wśród 10. najlepszych działań edukacyjnych biznesu w Polsce. Wyróżnienie zostało wręczone 17 listopada podczas 6. Targów CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
 • Zakończyła się 12. edycja programu organizowanego przez Fundację TAURON oraz TAURON Dystrybucja. Uczestnicy tegorocznej akcji Domy Pozytywnej Energii przygotowali aż 81 nowych tras turystyczno-krajoznawczych. Zaprosili do przeżycia fascynującej przygody na szlakach z pozytywną energią.
 • TAURON Polska Energia opublikował trzeci Raport Roczny w wersji online. Po raz pierwszy integruje on informacje dotyczące zarówno działalności operacyjnej, wyników finansowych, jak i obszaru zrównoważonego rozwoju. Nowa formuła to odpowiedź na międzynarodowe trendy, a także ukłon w stronę odbiorców, którzy zyskują łatwiejszy dostęp do danych dotyczących działalności Grupy we wszystkich powyższych obszarach.
 • Aż dziewięć inicjatyw społecznie odpowiedzialnych prowadzonych w Grupie TAURON znalazło się w tegorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu gromadzącym najlepsze praktyki realizowane przez polskie przedsiębiorstwa w obszarze pozabiznesowym.
 • TAURON Dystrybucja w ramach projektu „Bocian nasz” od wielu lat dba o bocianie gniazda zlokalizowane na słupach energetycznych. W tym roku energetycy pomagają ornitologom w obrączkowaniu młodych bocianów.
2015
 • Wraz z rozpoczęciem 2016 r. TAURON będzie realizował założenia zaktualizowanej strategii zrównoważonego rozwoju. Dokument powstał w oparciu o aktualne trendy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, uwzględnia opinię otoczenia Grupy TAURON, a także przyszłe wyzwania stawiane przed sektorem energetycznym.
 • TAURON Polska Energia po raz trzeci z rzędu znalazł się w gronie firm wchodzących w skład portfela indeksu spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie. To dowód na to, że prowadzone przez spółki Grupy TAURON działania realizowane są zgodnie z najwyższymi standardami.
 • Prowadząc działalność biznesową, spółki Grupy TAURON przykładają wielką wagę do budowania relacji z otoczeniem. Tym razem TAURON znalazł się wśród firm prowadzących najlepsze działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu w kraju.
 • Ponad 60 inicjatyw na rzecz seniorów, dzieci, zwierząt i otaczającej przyrody przeprowadziły dzieci biorące udział w tegorocznej akcji Domy Pozytywnej Energii. To imponujący efekt zakończonej właśnie 11.
 • Od wielu lat spółki Grupy TAURON prowadzą akcje informacyjno-edukacyjne skierowane do różnych grup społecznych. Jedną z nich jest program „ Nie znasz, nie otwieraj”, za który TAURON Sprzedaż otrzymał nagrodę HETMAN 2015.
 • Zakończyły się firmowe Dni Dawcy prowadzone przez Fundację TAURON w spółkach TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja Pomiary i TAURON Dystrybucja Serwis. Dzięki akcji „Zostań bohaterem – masz to we krwi”, prowadzonej na przełomie maja i czerwca, do bazy dawców szpiku kostnego dołączyło 240 kolejnych pracowników Grupy TAURON.
 • Wzorem z wcześniejszego roku Raport został wydany w formie elektronicznej w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Dzięki zastosowaniu różnorodnych, ciekawych rozwiązań czytelnicy mają możliwość w jak najlepszym stopniu zapoznać się z działalnością Grupy TAURON w obszarze pozabiznesowym w 2014 r. W publikacji znalazło się także podsumowanie celów strategicznych (realizacja na poziomie 95 proc.). Raport dostępny jest na stronie internetowej: www.raportcsr2014.tauron.pl.
 • Ruszyła 11. edycja akcji „Domy Pozytywnej Energii” skierowana do dzieci z całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu działania Grupy TAURON. W tym roku Domy Dziecka otrzymały zadanie podzielenia się swoją energią z lokalnymi społecznościami. Dotychczasowych 10.
 • Czy z wełny i kartonów można zbudować model sieci elektrycznej? Za pomocą jakiej piosenki przypomnieć zasady prawidłowego korzystania z domowych urządzeń elektrycznych? I dlaczego tylko dorośli mogą samodzielnie wymienić żarówkę? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdą uczniowie szkół podstawowych z pięciu województw południowej Polski biorący udział w energetycznych lekcjach w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka.”.
 • Podczas ogłoszenia raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki” TAURON Polska Energia otrzymał certyfikat potwierdzający przynależność do Forum Odpowiedzialnego Biznesu w roli partnera strategicznego.
2014
 • Grupa TAURON zdobyła ponownie nagrodę internautów oraz wyróżnienie jury w konkursie „Raporty Społeczne” Raport zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON za rok 2013 zdobył największe uznanie wśród internautów, którzy oddali swój głos w konkursie, zorganizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PwC oraz SGS.
 • Grupa TAURON włączyła się w organizację niezwykłego koncertu Fundacji Iskierka - „Jest MOC jest RADOŚĆ”. Energetycy z Grupy towarzyszyli najważniejszym bohaterom wieczoru - Dziecięcej Orkiestrze Onkologicznej.
 • Ponad 70 uczestniczących domów dziecka, w których mieszka 2100 dzieci, imprezy zorganizowane dla ponad 800 wychowanków, atrakcyjne nagrody finansowe dla półfinalistów i finalistów z pięciu województw – to bilans działań przeprowadzonych w ramach 10.
 • Dokument podsumowuje na półmetku obowiązywania strategii realizację postawionych w niej celów (realizacja na poziomie 70 proc.). Publikacja została dwukrotnie nagrodzona w ramach konkursu „Raporty społeczne 2014” – po raz drugi zdobywając Nagrodę Internautów, jak również Wyróżnienie jury za odważne wykorzystanie Internetu. Raport dostępny jest na stronie internetowej: Raport roczny TAURONA
2013
 • Wydanie pierwszego Raportu zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON za rok 2012, który szeroko opisuje przyjęte kierunki strategiczne, a także definiuje zobowiązania, jakie poszczególne spółki przynależące do Grupy przyjęły na siebie w celu spełnienia, ustanowionych na poziomie centralnym, wyzwań. Raport został bardzo dobrze przyjęty w środowisku, szczególnie przez internautów, którzy w ramach konkursu Raporty społeczne 2013 przyznali mu swoje wyróżnienie.
2012
 • Przyjęcie Strategii zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON na lata 2012-2015 z perspektywą do roku 2020. Wśród dwóch wiodących kierunków strategicznych znalazły się zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego oraz zorientowanie na klienta. Do kierunków wspierających zaliczono zaangażowanie pracowników w rozwój organizacji, ochronę środowiska w łańcuchu wartości oraz zarządzanie wpływem ekonomiczno-społecznym.
więcej
 • 10
 • 20
 • 30
 • Aktualności na stronie
 • 1