Energia dobrych słów

Pracownicy grupy TAURON czytają dzieciom.

Pracownicy Grupy TAURON, na co dzień górnicy, elektromonterzy, finansiści, energetycy, specjaliści do spraw oferty i obsługi klienta, usiedli obok siebie w studiu Polskiego Radia Katowice, po to by wcielić się w role lektorów opowiadających dzieciom mądre i zabawne historie. 

Czytane bez aktorskiego doświadczenia, ale prosto z serca i z niezwykłym zaangażowaniem opowiadania, w których warto walczyć o marzenia, zostały przed Świętami Bożego Narodzenia wydane w formie audiobooków i przekazane dzieciom ze szpitali i hospicjów z terenów działania Grupy.

A wszystko po to by w czasie Świat Bożego Narodzenia dodawać otuchy tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej - chorym dzieciom i ich rodzinom.

Zobacz, jak powstawała płyta z bajkami

Bajki

"Co zabrać z sobą na majówkę" i "Dlaczego nie trzeba bać się nocnych potworów", to tylko niektóre z magicznych historii przeczytanych przez pracowników w ramach płynącej prosto z serca energii dobrych słów.

Spis utworów: 

  1. Iwona Czerkas, Frania i Niechcemisię w: Frania, Kupmi i takale
  2. Katarzyna Zychla, Na budowie, w: Maks odkrywa ciekawe miejsca
  3. Danuta Zawadzka, Myszka Lilli
  4. Danuta Zawadzka, Na majówkę
  5. Barbara Wicher, Nowe przygody Świętego Mikołaja
  6. Agnieszka Urbańska, Czarownica w wielkim mieście
    @ Copyright by Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski
  7. Katarzyna Nowak, Promyczek

Ludzie

Niezwykła płyta z bajkami powstała dzięki pomysłom, pasji i bezinteresownej pracy wielu ludzi. W projekcie wzięło udział dziewiętnastu pracowników Grupy TAURON, którzy wcielili się w role lektorów. 

Bajki czytali: Joanna Kwiatkowska, Marta Wachowska, Barbara Kuzoń, Ewelina Boguszewska, Adam Bugiel, Małgorzata Rzepa, Sebastian Pandzich, Katarzyna Nowak, Ewa Gawlik, Marta Gurska, Wioleta Łabędź, Anna Suchy, Agnieszka Indyka, Jarosław Kocot, Sabina Pająk, Mateusz Orłowski, Katarzyna Tajchman, Jan Świdroń, Grzegorz Konopka. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania, a w szczególności:

Pracownikom czytającym bajki, Pracownikom Polskiego Radia Katowice, Wydawnictwu SKRZAT z Krakowa.