W trosce o zdrowie

18.09.2018
Wellness korporacyjny jest odpowiedzią na zmieniające się otoczenie i sposób w jaki pracujemy. Aktywne promowanie zdrowia, to nie tylko moda, to wymóg naszych czasów. Pracodawcy są coraz bardziej świadomi swojej roli w profilaktyce chorób i kształtowaniu zdrowych nawyków wśród swoich pracowników. A korzyść jest tu obopólna – pracownik bardziej identyfikuje się z pracodawcą, który o niego dba, a firma inwestując w zdrowie pracowników, sprawia że są oni bardziej zaangażowani, co przekłada się na wyniki finansowe.

Dziś nie trzeba nikomu tłumaczyć, że pracownik to ogromna wartość i siła firmy oraz, że aby zatrzymać najlepszych, trzeba o nich dbać. A badania pokazują, że dbanie o zdrowie pracownika zwiększa atrakcyjność pracodawcy.  Dlatego Grupa TAURON w trosce o swoich pracowników inwestuje w opiekę medyczną, wdraża coraz bardziej atrakcyjne i dopasowane do potrzeb pracowników programy prozdrowotne i promuje zdrowy tryb życia po to, by wyrobić w swoich pracownikach zdrowe nawyki.  Przyświeca temu idea „work-life balance”, jako aktywna próba wsparcia pracowników poprzez dostarczanie im narzędzi i usług pomagających zrównoważyć, pogodzić i zarządzać stresem rodzącym się w wymagającym środowisku zawodowym i przenikającym w obszar życia prywatnego. W Grupie TAURON organizowany jest szereg akcji wskazujących, jak dbać o zdrowie i zapobiegać chorobom zawodowym czy cywilizacyjnym. TAURON promuje również aktywny styl życia poprzez organizację wielu wydarzeń sportowych oraz włączanie się w tego typu przedsięwzięcia.

Przeprowadzane akcje w dużym stopniu koncentrują się na potrzebach, specyfice pracy i zagrożeniach na stanowiskach w głównych obszarach naszej działalności, ale również poruszają tematy ważne dla każdego z nas.

Jednym z przykładów jest ostatnia akcja prozdrowotna dla pracowników Grupy, której  tematem przewodnim była profilaktyka boreliozy i chorób odkleszczowych. W trakcie spotkania pracownicy mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji medycznych, badań na poziom glukozy we krwi oraz cholesterolu, a także analizy składu ciała wraz z wyliczeniem wieku metabolicznego.
Ponadto w spółkach Grupy TAURON prowadzone są akcje takie jak: Dni Zdrowia, szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, kampanie zachęcające do zerwania z nałogiem tytoniowym, kampanie w zakresie schorzeń narządów ruchu, w zakresie profilaktyki chorób wieńcowych lub zdrowych płuc oraz kampanie budujące świadomość onkologiczną. Warto bowiem pamiętać, że najskuteczniejsze i najbardziej doceniane przez pracowników są te rozwiązania, których oni sami najbardziej potrzebują. Warto więc wsłuchać się w ich potrzeby i wspólnie zadbać o komfortowe i zdrowe warunki pracy.